Takto vypadá svépomocí vyrobený obytňák z vozu Volvo Lapland C304 6×6

Terénní karavan 6×6 Volvo Laplander c304 DIY karavan založený na sanitce švédské armády. Vozík je stále v původním stavu. RV stojí na 6 robustních 90 centimetrů vysokých terénních pneumatikách. A bylo rozhodnuto, že bude moci stát delší dobu sám. Za tímto účelem byl do tohoto obytného vozu zabudován topný systém na bázi ropy a kamna běží na metylalkohol.

Aby bylo možné toaletu snadno vyprázdnit kdekoli, byl zvolen suchý záchod. Na obytném voze je namontován solární panel a celý elektrický systém v obytném voze běží přes 12 voltů, který nabíjí lithiovou baterii. V zadní části karavanu slouží postel také jako postel a na horní část karavanu byl namontován stan pro další místo na spaní. S tímto karavanem zažijete velmi speciální rodinnou dovolenou. Sprchování také není problém. Podívejte se na video z Old RV World :

V obytném voze je zabudovaná flexibilní sprcha. A voda se ohřívá v kamnech. Jde o samostatné obytné auto, se kterým se na hřišti pro obytné vozy nesetkáte každý den. Ale karavan vhodný do skandinávských zemí nebo jen jako zájezdový karavan.

Pro úsporu energie bylo do obytného vozu zabudováno LED osvětlení. Nádrž na odpadní vodu a nádrž na čistou vodu mají velikost 26 litrů a jsou ručně vyjmuty z karavanu za účelem vyprázdnění a naplnění. Takže znovu vidíte, že bez moderních karavanových instalací, jako je viktron pro elektřinu a dometic pro kuchyň a toaletu, je toho možné hodně.