Prohlídka moderního superauta Ferrari Enzo za 3 miliony dolarů

Tohle je Ferrari Enzo a je to jedno z pěti moderních superaut Ferrari. Dnes vám dávám prohlídku Enza a ukážu vám všechny drobné zvláštnosti, funkce a detaily Ferrari Enzo. Ferrari Enzo (typ F140) je sportovní vůz se středním motorem vyráběný společností Italský výrobce automobilů Ferrari a pojmenovaný po zakladateli společnosti Enzo Ferrari.

Byl vyvinut v roce 2002 za použití technologie Formule 1, jako je karoserie z uhlíkových vláken, automatizovaná manuální převodovka ve stylu F1 a keramické kompozitní kotoučové brzdy z karbidu křemíku vyztuženého uhlíkovými vlákny (C/SiC), stejně jako nepovolené technologie. v F1, jako je aktivní aerodynamika.

 

Motor Enzo F140 B V12 byl první z nové generace pro Ferrari. Vychází z konstrukce motoru V8 nalezeného v Maserati Quattroporte, používá stejný základní design a rozteč vrtání 104 mm (4,1 palce).

Enzo generuje značné množství přítlaku prostřednictvím předních vztlakových klapek, malého nastavitelného zadního spoileru a zadního difuzoru, které ve spojení vytvářejí 3 363 newtonů (756 lbf) přítlaku při rychlosti 200 km/h (124 mph) a 7 602 newtonů přítlaku při 299 km/h, poté se sníží na 5 738 N při maximální rychlosti.