3D animace ukazuje děsivý mobilní raketový systém

Peacekeeper Rail Garrison je mobilní raketový systém, který vyvinulo letectvo Spojených států během 80. let jako součást plánu umístit padesát mezikontinentálních balistických střel MGM-118A Peacekeeper na železniční síť Spojených států.

Vagony měly být v případě zvýšené hrozby jaderné války nasazeny na národní železniční síť, aby se vyhnuly zničení při prvním úderu protisměrného útoku Sovětského svazu. Tento plán byl však v rámci omezování obrany po skončení studené války zrušen a střely Peacekeeper byly instalovány do odpalovacích zařízení sil jako LGM-118.

Dva hi-cube boxcars byly zkonstruovány St Louis Refrigerator Car Company. Byly upraveny ve Westinghouse, dostaly podvozkové vozíky a rozložily jejich 550 000 liber (250 000 kg) hmotnosti na 8 náprav. Na spodní stranu byly přidány nízko položené nosníky, aby se vůz při startu vyrovnal proti dráze. 80stopé (24,38 m) střešní panely byly navrženy tak, aby spadly, když byla střela vztyčena. Letectvo požadovalo ve fiskálním roce 1991 2,16 miliardy USD na nákup prvních sedmi vlaků MX.

Plán rozmístění počítal s tím, aby vlaky byly trvale umístěny v krytech, které by byly vybudovány na základnách Strategic Air Command po celých Spojených státech, s posádkami raket v nepřetržité pohotovosti. Plán byl však zrušen v rámci omezování obrany po skončení roku Studená válka a rakety Peacekeeper byly instalovány do odpalovacích zařízení sil jako LGM-118.